واقع در قاره : آفریقا
پایتخت : پورت لوئیس
واحد پولی : روپیه موریس
زبان : انگلیسی
جمعیت : 1,264,866 نفر
وسعت : 2,040 کیلومتر مربع
موریس - MAURITIUS

کشور موریس

جزیره موریس در جنوب غربی اقیانوس هند قرار دارد که در حدود 900 کیلومتری شرق ماداگاسکار واقع شده است. این جمهوری به جز جزیره موریس شامل جزیره های سنت برندون و رودریگوئس و جزایر آگالگا نیز می شود. شهر پورت لوئیس پایتخت کشور موریس است. در سال 1505 جزیره موریس توسط پرتغالیان کشف شد و در سال 1638 به مستعمره هلندیان تبدیل شد. هلندیان این مستعمره را به افتخار شاهزاده موریس ناساو, جزیره موریس نامیدند.

پرچم کشور موریس

پرچم موریس شامل چهار نوار افقی به رنگ های قرمز نشان اقتدار, آبی تیره نماد قدرت, زرد نشان اتحاد مردم و سبز بیانگر آزادی می باشد.

مذهب مردم موریس

حدود 52% جمعیت موریس پیرو آیین هندو هستند, 28 % مسیحی و غالبا کاتولیک و 16% هم مسلمان هستند. در موریس مذهب چینی ها نیز پیروان اندکی دارد.

موقعیت جغرافیایی موریس

مساحت کشور موریس 2040 کیلومتر مربع است . خط ساحلی دور جزیره 180 کیلومتر است که تمامی آن از ماسه های نرم, سفید و درخشان پوشیده شده است. این کشور در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است بنابر این فصول آن برعکس نیمکره شمالی است.

زبان مردم موریس

زبان رسمی اداری کشور موریس انگلیسی است ولی مردم به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تسلط کامل دارند.

جمعیت مردم موریس

جمعیت کشور موریس 1.300.000 نفر است که از نژادهای هندی, چینی, اروپایی و آفریقایی تشکیل شده است.

اقتصاد کشور موریس

تولید ناخالص داخلی کشور موریس 9.14 میلیارد دلار است. نیروی کار موریس 552.700 نفر است. نرخ تورم در این کشور در سال 2008 میلادی به 8.8 % رسید. محصولات صادراتی کشور موریس شامل : پوشاک و منسوجات, شکر, گل شاخه ای, شیره قند و ماهی است که به کشور های انگلیس  - فرانسه – امارات متحده عربی – آمریکا و ماداگاسکار صادر می شود.

واحد پول موریس

واحد پول کشور موریس روپیه موریس است. هر 1 دلار برابر 30 روپیه موریس است.

اختلاف ساعت تهران و پورت لوئیس

اختلاف ساعت تهران با پورت لوئیس  00:30  ساعت می باشد. پورت لوئیس 00:30 ساعت از تهران جلو تر است به طور مثال اگر الان ساعت در تهران 09:00 صبح باشد  زمان در پورت لوئیس 09:30 صبح است.

طول پرواز تهران تا موریس

طول پرواز تهران تا موریس با توجه به ترانزیت حدود 12 ساعت است که با توجه به اختلاف ساعت اگر از تهران ساعت 06:00 صبح پرواز داشته باشیم ساعت 06:30 عصر در فرودگاه موریس فرود خواهیم آمد.

موریس تکه ای از بهشت

موریس تکه ای از بهشت

جزیره زیباس موریس

جزیره زیباس موریس

غروب زیبا در موریس

غروب زیبا در موریس

جزیره سرسبز موریس

جزیره سرسبز موریس