واقع در قاره : آسیا
پایتخت : هانوی
واحد پولی : دونگ
زبان : ویتنامی
جمعیت : 86,116,559 نفر
وسعت : 331,690 کیلومتر مربع
ویتنام - VIETNAM

کشور ویتنام

ویتنام یا همان جمهوری سوسیالیستی ویتنام کشوری است در جنوب شرقی آسیا که پایتخت آن شهر هانوی است. از جمله مهمترین شهرهای ویتنام هوشی مین, بندر هایفونگ و شهر هویه است.

پرچم کشور ویتنام

این پرچم دارای زمینه قرمز با ستاره زرد در وسط است که اولین بار در 5 سپتامبر 1945 به رسمیت شناخته شد.

مذهب مردم ویتنام

هیچ مذهبی به طور رسمی در ویتنام وجود ندارد ولی بیشتر مردم این کشور پیرو آیین بودیسم هستند. مذاهب مسیحیت, کائو دائیسم و هوائیسم نیز در ویتنام پیروانی دارند.

موقعیت جغرافیایی ویتنام

ویتنام از سه منطقه شمالی, منطقه مرتفع مرکزی و دلتای رود مکونگ تشکیل شده است. رود مکونگ به طول 4 هزار کیلومتر و دلتای آن در جنوب بعنوان بزرگترین رود جنوب شرق آسیا و هفتمین رود قاره آسیا می باشد که از کشورهای چین, تایلند, لائوس و کامبوج گذشته و به ویتنام وارد می شود.

زبان مردم ویتنام

ویتنامی زبان رسمی و اداری کشور ویتنام می باشد. این زبان پس از زبان چینی دومین زبان مهم گروه زبانهای نواخت بر آسیا به شمار می آید. زبان ویتنامی 86% از مردم ویتنام و سه میلیون نفر در خارج از این کشور که اکثرا در آمریکا زندگی می کنند می باشد.

جمعیت مردم ویتنام

جمعیت کشور ویتنام حدود 86 میلیون و 117 هزار نفر با میانگین سنی 27 سال است. امید به زندگی برای زنان 74 و برای مردان 69 سال است.

اقتصاد کشور ویتنام

تولیدناخالص داخلی در کشور ویتنام 4/221  میلیارد دلار است, 46 میلیون و 420 هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می دهند. محصولات صادراتی این کشور شامل نفت خام, محصولات دریایی, قهوه, برنج, الوار, چای, پوشاک و کفش است که به کشور های آمریکا-ژاپن-استرالیا-چین و آلمان صادر می شود.

واحد پول ویتنام

واحد پول کشور ویتنام دانگ ( VND ) می باشد.امروزه دانگ خود کوچکترین جز واحد پولی ویتنام است, در حالی که سابق بر این هر دانگ به 10 هائو و هر هائو به 10 خو تقسیم می شد.

اختلاف ساعت تهران و هانوی

اختلاف ساعت تهران با هانوی  03:30  ساعت می باشد. هانوی 03:30 ساعت از تهران جلو تر است به طور مثال اگر الان ساعت در تهران 10:00 صبح باشد  زمان در هانوی 13:30 ظهر است.

طول پرواز تهران تا هوشی مین

طول پرواز تهران تا هوشی مین با توجه به ترانزیت حدود 11 ساعت است که با توجه به اختلاف ساعت اگر از تهران ساعت 09:00 صبح پرواز داشته باشیم ساعت 11:30 شب در فرودگاه هوشی مین فرود خواهیم آمد.

نمایی زیبا از کشور ویتنام

نمایی زیبا از کشور ویتنام

آبهای زلال ویتنام

آبهای زلال ویتنام

کشور ویتنام

کشور ویتنام

کشور همیشه سبز ویتنام

کشور همیشه سبز ویتنام

آرامش یک سفر خوب در ویتنام

آرامش یک سفر خوب در ویتنام